Що таке коучинг?

Коучинг це процес, в якому тренер особистісного зростання або коуч допомагає тобі досягти особисті або бізнес цілі. За підтримки коуча ти пізнаєш себе, вдосконалюєш свій потенціал, реалізуєш приховані можливості і таким чином отримуєш відповіді на питання, які допомагають тобі досягти бажані цілі. Коучинг це відносини, завдяки яким ти починаєш бачити нові перспективи у своєму житті, а також рішення для здавалося б неможливих завдань.

Коучинг це професійні консультації про те:

-Як постійно досягати успіхів;

-Як рухатися вгору все до нових досягнень, не стаючи при цьому їх заручником;

-Як управляти бізнесом і не допустити, щоб бізнес почав керувати тобою.

ХТО ТАКИЙ КОУЧ?

Коуч – це фахівець, який допоможе тобі знайти ТВІЙ унікальний шлях досягнення цілей, розвинути необхідні для Тебе навички та вміння, а також подолати можливі труднощі та перепони, з якими Тобі до цього не вдавалося впоратися. Коуч не дасть Тобі готових рецептів і порад в тому, що Тобі треба робити, так як він вважає, що Ти – експерт і герой свого життя. У Тебе вже є всі необхідні ресурси, щоб досягти важливих для Тебе цілей і жити повноцінної, збалансованої життям. Завдання коуча задавати Тобі питання, на які існує безліч відповідей, і які допоможуть Тобі розширити Твоє мислення і превнести більшу ясність у те, що для Тебе важливо, збудять усвідомленість і розбудять бажання діяти.

КОМУ ПІДХОДИТЬ КОУЧИНГ?

Коучинг це хороший вибір для Тебе, якщо Ти готовий взяти на себе відповідальність за власне життя і готовий діяти для того, щоб досягти своїх цілей.

Коучинг допоможе Тобі, якщо Ти:

- Знаєш, що хочеш щось змінити в житті, але не знаєш що саме;

-Знаєш, чого хочеш досягти, але не знаєш яким чином;

-Знаєш чого хочеш і як можеш цього досягти, але для тебе важливо

ЧИ ВСІМ ПІДХОДИТЬ КОУЧИНГ?

Щоб у Тебе не склалося враження, що коучинг це «чарівна таблетка» від будь-яких проблем або що коучинг як повітря необхідний всім, хто хоче жити щасливим життям, у нас є відповідь і на це питання. Коучинг це досить специфічне заняття, так як він вимагає активної участі клієнта в самому процесі. Це означає, що коучинг не підійде Тобі, якщо Ти:

- Живеш з впевненістю, що знаєш все краще за інших. У Тебе напевно є тверді переконання і ти за них міцно тримаєшся. Процес коучингу включає в себе аналіз власних принципів, їх переоцінку та можливо навіть відмова від деяких з них. Тебе це може здатися занадто болючим і навіть неможливим.

- Шукаєш когось, кому поскаржитися на долю, і сам не готовий взяти відповідальність за свої дії і бездіяльності. Вважаєш, що все в житті залежить від зовнішніх чинників (наприклад уряду, погоди, інфляції і т.д.). Тобі більше подобатися філософствувати про життя, ніж щось робити з ним.

- Один з тих, кого до коуча хтось привів (мама – дитину, начальник – свого підлеглого, дружина – чоловіка і т.д.), для того, щоб вирішити Твої проблеми незалежно від Твого бажання і без Твого участі в процесі. Однак у коучингу ніколи не говорять про чужі цілі, тільки про свої. Працювати над собою, щоб виконати побажання начальника або мами не найкращий вибір, адже мова йде це про Твій життя і цей вибір має бути Твоїм особистим!

- Є ще один варіант – коучинг Тобі не потрібен, якщо Ти один з тих, хто сам уміє привносити в своє життя бажаний порядок (можна сказати, що такі люди як Ти чудово вміють займатися «самокучінгом», іноді навіть не усвідомлюючи це). Ми тебе вітаємо! У тебе є чудові здібності! Можливо в тобі дрімає потенціал коуча і Ти при бажанні зможеш освоїти ще одну професію

ЩО Я МОЖУ ОТРИМАТИ ПРАЦЮЮЧИ З КОУЧЕМ?

- Більш чітке і широке бачення бажаного розвитку конкретної ситуації, організації, особистого життя;

- Мотивація, заснована на особистісних цінностях;

- Чітко і ясно сформульовані цілі;

- Конкретний план дій по досягненню бажаних цілей;

- Відкриття внутрішнього потенціалу і усвідомлення наявних ресурсів, а також їхнє застосування для досягнення цілей;

- Підвищення робочої та особистісної ефективності;

- Звільнення від небажаних звичок, створення нових моделей поведінки;

- Впевненість у власних силах,

- Більш швидкий процес досягнення бажаних змін;

- Задоволення від досягнутого результату.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ КОУЧИНГ?

Якщо коучинг використовують як професійну послугу, то, як правило, полягає довгострокова угода. Можна сказати, що для отримання стійкого результату необхідно декілька коуч сесій. Звичайно досвід коучів показує, що новий погляд на життя можна придбати і після однієї коуч сесії, однак якщо Ти дійсно хочеш змін у житті, однієї сесії не вистачить. Для того, щоб відбулися стійкі зміни, спільна робота з коучем триває як правило кілька місяців (мінімум 3), зустрічаючись регулярно 2-4 рази на місяць. На першій сесії зазвичай обговорюються принципи та умови подальшої співпраці. Тривалість однієї коуч сесії зазвичай становить 40-90 хвилин. Можливе проведення коучингу по телефону або Skype, якщо це необхідно для економії часу на добирання до місця проходження сесії.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ КОУЧ-СЕСІЯ?

Як правило коуч сесія відбувається при особистій зустрічі (можливо також проведення сесій по телефону і Skype) і триває 40-90 хвилин, протягом яких коуч задає Тобі питання, вислуховує відповіді і знову ставить запитання. Питання, які задає Тобі коуч, дуже прості, але часто на них складно відповісти. Вони виводять Тебе поза зоною комфорту і дозволяють подивитися на своє життя з боку – з позиції Експерта свого життя. Часто коучі пропонують програму коуч сесій, яка побудована таким чином, щоб якомога ефективніше і екологічніше (по відношенню до Тебе і Твоїх цінностей) ти міг досягти своєї мети, однак щоразу починаючи нову сесію коуч буде задавати тобі питання: «Що для Тебе буде найкращим результатом сьогоднішньої сесії? »Таким чином Ти і тільки Ти є тим, хто визначає, якою дорогою йти і наскільки близько до неї триматися.
У кожній коуч сесії є певна структура: визначення мети, аналіз існуючої ситуації, знаходження можливих рішень і вибір оптимального, складання плану дій. У час сесії або в її кінці складається план дій з датами конкретних кроків, які клієнт збирається виконати, щоб досягти бажаних цілей. Під час сесії коуч робить записи і в кінці сесії віддає їх клієнтові. Ваша розмова є конфіденційною, і тільки Ти вирішуєш, чи хочеш Ти поділитися його результатами з кимось ще. В кінці співпраці коуч може попросити Тебе написати відгук про вашу співпрацю. І знову тільки від Тебе залежить, чи ти захочеш це зробити і чи зробиш. У будь-якому випадку коуч буде щиро радий Твоїм досягненням.

ДЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ КОУЧИНГ?

Традиційно коучинг відбувається при особистій зустрічі, в приміщенні, в якому Тобі і коучу зручно спільно працювати. Однак у світі дуже популярні і заочні зустрічі, коли спілкування відбувається по телефону або Skype.

НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО КОУЧА

ПЕРШИЙ КРОК – ЦІЛЬ
Опиши свою мету, яку хочеш досягти за допомогою коучингу.

ДРУГИЙ КРОК – ВИБІР
Вибери для себе професійного коуча.

ТРЕТІЙ КРОК – Познайомимося
Зв’яжися і познайомся з обраним коучем.

ЧЕТВЕРТИЙ КРОК – Твій коучинг
Почни процес досягнення мети з професійною підтримкою коуча.

ЯКІ ЕТИЧНІ ПРАВИЛА РОБОТИ КОУЧА?

Кожен коуч, що проходить навчання акредитованою Міжнародною Федерацією коучів (ICF), дотримується Кодексу Честі ICF. Незважаючи на те, що ICF тільки одна з багатьох організацій, яка об`єднає коучів у всьому світі, ми, творці цієї сторінки, теж наслідуємо ці принципи:

Зобов’язуюсь діяти так, щоб це благотворно позначалося на коучингу як на професії, і утримуватися від будь-яких вчинків, що перешкоджають громадському розумінню та прийняттю коучингу як професії.

Зобов’язуюсь визначити свій максимальний рівень компетенції як коуча і не завищувати своєї кваліфікації, досвіду і знань.

Зобов’язуюсь, перед тим, як почати які-небудь заняття коучингом, переконатися, що мій клієнт розуміє ті умови, на яких буде будуватися наша коучингова угода.

Зобов’язуюсь не обіцяти і не натякати на можливість таких результатів, які я не можу гарантувати.

Зобов’язуюсь поважати конфіденційність інформації про клієнта, за винятком особливо обумовлених клієнтом або встановлених законодавством випадків.

Зобов’язуюсь отримати дозвіл від кожного з клієнтів перед тим, як згадувати їх в якості моїх клієнтів або використовувати їх в якості прикладу.

Зобов’язуюсь уважно стежити за тим, чи приносить мій коучинг користь клієнтові, і при настанні того моменту, коли він моєї допомоги більше не потребує, і йому слід було б перейти до іншого коуча, або скористатися іншою методикою, порадити йому зробити ці кроки.

Зобов’язуюсь уникати конфліктів між моїми інтересами й інтересами моїх клієнтів. У випадках, коли є потенційна можливість виникнення конфлікту інтересів, я зобов’язуюсь своєчасно обговорити з клієнтом причини можливого конфлікту і досягти угоди про те, як її вирішити, зробивши це в найбільш зручній для клієнта формі.

Зобов’язуюсь своєчасно сповіщати свого клієнта про всі винагороди, які я можу отримати від третіх сторін за рекомендації, дані цьому клієнтові, або факт його звернення до мене.

Зобов’язуюсь дотримуватися всіх умов договору, укладеного з клієнтом і з тим, хто оплачує мої послуги коуча (якщо це інша особа).

Зобов’язуюсь не надавати своїм дійсним і потенційним клієнтам ніякої інформації і рекомендацій, які є конфіденційними або такими, що вводять в оману, а також що лежать поза сферою моєї компетенції.

Зобов’язуюсь визнавати працю та особистий внесок інших людей; зобов’язуюсь поважати авторські права, торгові марки і права на інтелектуальну власність і дотримуватися відповідних законів і укладених зі мною угоди про ці права.

Зобов’язуюсь використовувати списки членів ICF тільки таким чином і в тих рамках, які відповідають повноваженням, наданим мені ICF, відповідної Хартією ICF або Комітетом ICF.

Зобов’язуюсь проводити коучинг відповідно до Визначенням Коучинга ICF і в разі, якщо клієнт зацікавиться моїми етичними нормами, зобов’язуюсь інформувати його про свою клятву, а також про згоду дотримуватися Етичної клятви.

Login

Реєстрація